• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUŞADASI KÜLTÜREL ve TARİHİ MİRASI KORUMA DERNEĞİ

Üyelerin dikkatine
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Üç Güzel İnsan

Kuşadası İnsan Hazineleri

ÜÇ GÜZEL İNSAN

Değerli dostlar ;

Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği olarak kurulduğumuz 2011 yılından bugüne kadar sayısız etkinlikler ve dört sempozyum /kongre düzenledik. Beşinci sempozyumumuz ise 1 Kasım 2019 Cuma günü başlayacak ve 3 Kasım 2019 Pazar günü sona erecektir. Bu sempozyumlarda ve etkinliklerimizde bize her zaman destek olan, ücretsiz otel odası, kongre salonu, öğle yemekleri, çay-kahve servisleri, sergi salonları ve daha birçok desteklerde bulunan üç güzel insandan bahsetmek istiyorum. Kuşadası’nın yakından tanıdığı bu üç müstesna insan kentimizin tanıtımı için değil ellerini, gövdelerini bile taşın altına sokan “ insan hazinelerimizdir. “ Hepinizin bu üç güzel insanı ayakta alkışlamanızı istirham ediyorum. Allah bu gönlü gani hayırsever değerlerimizden razı olsun. Biz razıyız.

1. HÜSNÜ UÇAR : Sealight Otellerinin sahibi olan bu mümtaz insan benim 25 yıllık kadim dostumdur. Özel Kuşadası Naci Akdoğan Lisesi Müdürlüğünden tanıştığımız, profesyonel turist rehberliği kursunu birlikte bitirdiğimiz bu saygıdeğer dost, gerçek bir fukara babasıdır. Kurduğu otellerde her zaman hayır işlerine imkan tanımıştır. 2015 yılındaki ilk sempozyumumuzda 30 odayı bir kuruş dahi almadan verdiği gibi , 2 gün süren ve 500 kişinin üstünde bir seyirci topluluğunu da ücretsiz ağırlamıştır. Cuma günü başlayacak Öküz Mehmet Paşa Sempozyumumuza yine büyük katkıda bulunarak gönlümüzde taht kurmuştur.

2. TACETTİN ÖZDEN : Kuşadası’nda ; Tacettin bey dediğiniz de KORUMAR Otel, Korumar Otel dediğinizde Tacettin bey akla gelir. Nezaketi, efendiliği, iş bitiriciliği il ünlüdür. Kuşadası turizmine otel genel müdürü, birlik başkanı, tanıtım uzmanı , siyaset dehası ve vb. konularda epey hizmet etmiştir. 24 yıldır tanıdığım bu mümtaz şahsiyet birkaç dönem belediye meclis üyeliği yapmış ve halen de belediye meclis üyesidir. Hemşerim olan Tacettin bey Kuşadası’nda çok sevilen bir simadır. Devlet erkanı ile de çok iyi ilişkiler kuran bu zat ayni zaman da bir iletişim sihirbazıdır. Sempozyumlarımızda /Kongrelerimizde Tacettin beyde bize her zaman yardımcı olmuş ve değerli katkılarda bulunmuştur.

3. MUSTAFA DİNÇOĞLU : Gerçek bir Kuşadası beyefendisi kim diye bize sorarsanız hiç tereddüt etmeden Mustafa bey derim. Sempozyum/Kongre yaparız, salonumuzu ve ücretsiz birkaç odayı Mustafa bey verir. Kitap yayınlarız, hemen katkı olsun diye Mustafa bey alır. Derleme/Araştırma yaparız , Mustafa bey hibe/bağış yapar. Kısacası arkamızda bu değerli büyüğümüz her zaman vardır. Gerçek bir Kuşadalı sevdalısı olan Mustafa bey, bizim en büyük destekçilerimizden birisidir. Derneğimizin yaptığı her etkinliğe, seminere, sempozyuma/kongreye her zaman gelmiştir ve çok iyi de bir izleyicidir.

Velhasıl ; Kuşadası’nda tanımaktan büyük mutluluk duyduğumuz, desteklerini her zaman gördüğümüz bu üç güzide insan “ Kuşadası’nın İnsan Hazineleri” dir, demiştik. Evet bu sıfatı çoktan hak ettiler ve varlıkları ile kentimize büyük katkılar yaptılar ve yapacaklar. Kuşadası kültürü, sanatı, tarihi , tanıtımı ve turizmi için çalışanlara her zaman destek olan bu gerçek dostlarımıza candan TEŞEKKÜR eder, Allah kendilerinden bin kat razı olsun deriz.

Saygılarımızla

50 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret74346
Köşe Yazıları
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75606.7831
Euro7.42477.4544
Hava Durumu
Saat