• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUŞADASI KÜLTÜREL ve TARİHİ MİRASI KORUMA DERNEĞİ

Üyelerin dikkatine
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Tarihi Cami Onarılacak

Hacı İbrahim Ağa CamisiDEVLETİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Kuşadası’nın tarihi camilerinden biri olan Hacı İbrahim Ağa camisinin yıkılan istinat duvarı, açılan temelleri ve harap olan mezar taşları ilgili bir yazı yazmış ve camiye devletimizin el atması gerektiğini belirterek ilgilileri göreve davet etmiştik. Kuşadası yerel basını da konuya gerekli hassasiyeti göstermiş, gerek yerel medyada,  gerekse ulusal medyada haber yapıp geniş kitlelere duyurulmalarını sağlamışlardı.

Aydın Vakıflar Bölge Müdürü sayın Reşit AKÇALI; bugün bize haber vererek bu davete hemen icabet ettiler ve bugün öğleden sonra Kuşadası’na geldiler. Sayın müdürümüz; bu tarihi camiyi restore eden müteahhit,  bir sanat tarihçisi ve ilgili şube müdürünün de yer aldığı bir heyetle Hacı İbrahim camisinde 2 saati aşkın incelemelerde bulundular. Sayın bölge müdürümüz beraberindeki uzmanlara gerekli talimatları verip, hemen etrafının duvarla çevrilmesine, hazirenin onarılmasına, cami duvarına yakın küçük bir alanın kamulaştırılmasını ve camide tahribatı önlemek için süratle tedbirler alınmasını emrettiler.

Sayın vakıflar bölge müdürümüz ve uzman heyet, daha sonra Kale içi camine geçip Kuşadası’nın en eski camisinde de incelemelerde bulundular. Kale içi camisinde görevli Halil İbrahim BİCE tarafından sayın bölge müdürüne ve heyete caminin aksayan ve tedbir alınması gereken kısımları hakkında brifing verildi.  Sayın bölge müdürümüz devletimizin gecikmeden her iki tarihi camiye el attığını ve  derhal çalışmalara başlanacağını söyledi.

Kuşadası’nın 5 tarihi camisinden biri olan Hacı İbrahim Camisi ile ilgili yaptığımız davete anında icabet eden, uzman heyeti ile birlikte bizzat Kuşadası’na gelerek gerekli incelemeleri yapıp onarım talimatını  veren  Aydın Vakıflar Bölge Müdürü sayın REŞİT AKÇALI  beyin şahsında devletimize TEŞEKKÜR ederiz. Devletimizin her daim vatandaşın yanında ve milletin hizmetinde olduğunu bir kez daha gördük , yaşadık ve bahtiyar olduk. Bu devlet hassasiyetini bize yaşatanlara şükranlarımızı arz ederiz. Devletimiz ve milletimiz var olsun.

Saygılarımızla

Mahmut Ökçesiz
10 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret80020
Köşe Yazıları
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84666.8741
Euro7.72557.7564
Hava Durumu
Saat