• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUŞADASI KÜLTÜREL ve TARİHİ MİRASI KORUMA DERNEĞİ

Üyelerin dikkatine
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Kugeid Derneği

Kuşadası Gençliği


KUGEİD DERNEĞİ

 
Günler o kadar hızlı geçiyor ki çoğu zaman bazı güzel anları kaçırıyoruz veya unutuyoruz. Kentimizde son aylarda oluşan güzelliklerden birisi de ; Kuşadası  gençlerinin kurduğu önemli bi derneğin kentin gündemine girmesi ve iyi bir sinerji yaratmasıdır. Bu yılın başında kurulan  KUGEİD = Kuşadası Gönüllüsü Genç Esnaf ve İş İnsanları Derneği, Haziran ayı sonunda 1. Olağan Genel Kurulunu yaptı ve yeni yönetim kurulu seçildi.


Gençler her zaman bizim ilgi alanımızda olmuş ve onları dikkatle izlemişizdir. Bu derneğin geçtiğimiz Kurban bayramındaki yaptıkları yardımlar, protokol ziyaretleri, orman yangınındaki tutumları, kentin önemli odak noktalarını ziyaretleri bizde hem merak uyandırdı, hemde  nasıl bir yol izleyecekleri sorusunu sordurdu.  Bu dernek te daha önce yakından takip ettiğimiz, bir süre sonra belirli bir siyasi çizgi içine hapsolan ve zamanla bir tabela derneği durumuna düşen bir dernek mi olacaktı?  Yoksa siyaset üstü, kentin sorunlarına vakıf, gençlik ateşini olumlu yönlere kanalize edebilecek, projeler üretecek  ve yakın gelecekte kentimizi yönetecek temel kadroları oluşturacak bir gençlik kadro harekatına mı dönüşecekti ? İşte kafamızdaki bu soruların cevabını nasıl çözecektik.


Geçtiğimiz hafta  Cuma günü Kugeid Derneği başkanı sayın Fahri YETİŞ bey bizi derneğin amacını, yapacağı işleri ve kentimize nasıl bir ivme kazandıracaklarını anlatmak için bizi toplantılarına davet etti. Hepsi birbirinden değerli, sahalarında başarılı, özgüvenleri yüksek, kentimizde doğmuş ve büyümüş, kentimize değer katmak için hazır, gözleri parıldayan, sorumluluk  sahibi gençleri görünce hem sevindik, hem de şaşırdık. Birlikte geçirdiğimiz iki saate yakın zamanda bu gençlerin gözlerindeki ışıltı ve sözlerindeki samimiyet ve kararlılık bizleri geleceğimiz açısından oldukça ümitlendirdi. İnşallah bu  kararlı  ve kutlu gençlik hareketi yeni yönetim kadrosuyla hedeflerine en kısa sürede ulaşır ve kentimiz de hasret kaldığı kamuoyunda etkili bir  gençlik derneğine kavuşur.


Biz Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği olarak, 12 yıllık tecrübemiz ve bilgi birikimimizle bu gençlerin yanında ve arkasındayız. Sevgili Kuşadalı hemşerilerimizin ve yerel otoritelerinde bu gençleri dikkatle izlemelerini, kendilerini dinlemelerini, projelerine ve etkinliklerine destek vermelerini tavsiye ederiz. Büyük Atatürk ‘ün bir sözü ile nokta koyalım “ Ümidim, Gençliktedir “


12 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret203123
Köşe Yazıları
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.545918.6202
Euro18.341418.4149
Hava Durumu
Saat