• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUŞADASI KÜLTÜREL ve TARİHİ MİRASI KORUMA DERNEĞİ

Üyelerin dikkatine
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

İkinci Yayın Dönemi


İKİNCİ YAYIN DÖNEMİNE BAŞLARKEN

Kuşadası Digital Akademi , 28 Mayıs 2021 tarihinde “ Kuşadalı İbrahim Halveti “ adlı 27. Konferansı ile tamamladı. Nisan ayı başında akademi gurubunda bulunan 110 kişiye  “ anket formu “ gönderildi. Anket formunda o zamana kadar yapılan konferansları nasıl bulduklarını, hangi yayınları beğenip hangilerini beğenmediklerini, konu seçimlerini, konukların yeterli olup-olmadıklarını , gelecek dönemde hangi konuları izlemek istediklerini, hangi akademisyenlerin akademi  konferanslarında yer almalarını arzuladıklarını  ve benzeri sorular sorularak  mevcut izleyici kitlenin görüşleri alınmıştır.  Anket gönderilen 110 kişiden, 72 si geri dönüş yapmış, düşüncelerini belirtmiş ve gelecek yayın döneminde hangi konuları izlemek istediklerini net bir şekilde ifade etmişlerdir. Ankete verilen cevaplar detaylı bir inceleme ile değerlendirilmiş ve 1 Ekim 2021 Cuma günü başlayacak “ Akademi 2. Yıl Yayın Dönemi”  çizelgesi hazırlanmıştır. 1 Ekim 2021-27 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki 37 konferansın konuları ve konukları tespit edilmiştir. Birinci yılında olduğu gibi  her ayın başında o ayın  konuları ve konukları örneğin  “ Akademide Ekim 21  Konu ve Konukları “ afişleriyle hem gurup üyelerine,  hem de  sosyal medya araçlarında  ilan edilerek duyurulacaktır.


ANKETE KATILIM ÇAĞRISI 

Değerli Kuşadası Digital Akademi Üyeleri ve Katılımcıları;

 

20 Kasım 2020 tarihinde “ Kuşadası ve Deprem “ adlı konferansımızla yayın hayatına başlayan “ Kuşadası Digital Akademi “  her Cuma akşamı sizlerle birlikte olarak yeni bir dönemin öncüsü olmuştur. Ülkemizin ve bölgemizin önde gelen akademisyenlerini, yerel tarihçilerini, saygın kültür ve sanat insanlarını konuk ederek bilgilenme ve aydınlanma yolunda atılan adımlarda hep yanımızda oldunuz ve katılımlarınızla bizlere destek verdiniz.

 23 Nisan 2021 Cuma akşamı (dün) 22. yayınımızla önemli bir safhayı geride bıraktık. Önümüzdeki Mayıs ayında da devam edecek olan “ Kuşadası Digital Akademi “ konferanslarına, yaz mevsiminin başlamasından  dolayı  Haziran başından-Ekim ayına kadar ara vermeyi düşünüyoruz. Bu ara dönemde gelecek dönemde yapacağımız konferansların planlamasını  yapacağız ve  davet edeceğimiz konuklarımızla irtibata geçeceğiz.

Bu planlamayı yapmadan önce sizlerden geçmişin hesabını öğrenmek, geçmişte yapılan konferanslardaki eksikliklerimizi tespit etmek, yeni dönemde bilgilenmek  istediğiniz konuları ve izlemek istediğiniz konukları öğrenmek istiyoruz. Bu konulara yardımcı olması için sizin dolduracağınız  küçük bir “ Değerlendirme Anketi “ hazırladık. Sizlerden ricamız sadece 15-20 dakikanızı alacak bu anketi okumanız, seçenekleri işaretlemeniz ve gelecek dönemde yer almanızı istediğiniz konuları belirtmenizdir.

Değerlendirme anketini doldurarak en kısa süre içinde bize ; “mahmutokcesiz@hotmail.com “ adresine geri göndermenizi istirham ederiz.

Saygılarımla

Mahmut Ökçesiz


 

                         KUŞADASI DİGİTAL AKADEMİ

           KONFERANSLAR DEĞERLENDİRME ANKETİ                                                                                                               

5 ile 1 arası değerlendirmelerin karşılığı aşağıdaki gibidir. Değerlendirmelerinizi size en uygun seçeneği işaretleyerek yapınız.

 

  5 - ÇOK İYİ         4 – İYİ             3 – ORTA              2 - İYİ DEĞİL               1 - HİÇ İYİ DEĞİL

A. Konferansın Planlanması ve Uygulaması

Konferansların süreleri yeterli miydi?

5 □  4□  3□  2□  1□

Konferansların düzenlendiği tarih (Cuma akşamları) uygun muydu?

5 □  4□  3□  2□  1□

Konferansların içerikleri uygun ve yeterli miydi?

5 □  4□  3□  2□  1□

Konferansların sunum ve anlatım yöntemi ve tekniği, konunun anlaşılabilmesi açısından uygun muydu?

5 □  4□  3□  2□  1□

Konferans konuları ilginizi çekti mi?

5 □  4□  3□  2□  1□

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret156852
Köşe Yazıları
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Hava Durumu
Saat