• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUŞADASI KÜLTÜREL ve TARİHİ MİRASI KORUMA DERNEĞİ

Üyelerin dikkatine
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Kuşadası'nı Gezen Seyyahlar

ZİYARETÇİLERİN DİKKATİNEBu bölüm tamamen değerli araştırmacımız sayın SEDAT ONAR bey tarafından hazırlanmıştır. Kronolojik sıra ile eski çağlardan başlayarak yakın tarihimize kadar olan bu değerli araştırma dosyalarını resimleri ve belgeleri ile bu bölümde bulabilirsiniz. Değerli araştırmacımızın bize gönderdiği bu dosyaları okuyabilir, bilgisayarınıza indirebilir, kaydedebilir ve  yazarımızın adını ve sitemizden alıntı yaptığınızı bildirmek kaydı ile kullanabilirsiniz. Araştırmacılardan ve bu siteden alıntı yapan tüm okuyucularımızdan ve ilgili kişilerden özellikle emeğe saygı adına yazarımızın ismini kaynak olarak belirtilmesini rica ediyoruz.

Aslen Kuşadalı olan ve uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde asil milletimize hizmet ettikten sonra emekli olup, ilçemize dönen ve ata toprağına yerleşen değerli araştırmacımız özel sektörde çalışıyor ve Kuşadası için gecesini-gündüzüne katıp araştırmalarda bulunuyor.  İlçemizin tek yerel dergisi olan Kuşadası Yerel Tarih Dergisi yazar kadrosunda olan ve yaptığı araştırmaları bu dergide yayınlayan değerli araştırmacımız . otuz altı tanesi yabancı  seyyahın  kaleminden Kuşadası izlenimleri olmak üzere toplam 44 adet araştırma dosyasını, makalelerini, yazılarını ve belgelerini sitemizde yayınlanmak üzere bize gönderme lütfunda bulundular. Bu nedenle kendilerine çok teşekkür ederiz. Kendisinin ayrıca sitemizin dosyalar bölümünde  yakında  “ Sedat Onar Arşivi “ olacak ve bize gönderdiği tüm dosyalarını PDF formatında oradan da ayrıca dosya halinde indirebileceksiniz.

Kendisi hakkında bilgi vermekten özellikle kaçınan, beyefendiliği, nezaketi, kadirşinaslığı  ve sadeliği ile tanınan sayın SEDAT ONAR bakın kendi kaleminden kendisini nasıl tanıtmaktadır.“Kuşadası'nda doğmuşum. Silahlı Kuvvetlerde çeşitli kademe ve görevlerde sadakatle görev yaptıktan sonra  emekli olup baba ocağı Kuşadası’na döndüm. Halen Kuşadası'nda özel sektöre ait bir tesiste görev yapmaktayım. Kuşadası'nın yerel tarihine ait araştırmalarına devam ediyorum. Özen Onar ile evli olup, 2 çocuk sahibiyim.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret203126
Köşe Yazıları
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.545918.6202
Euro18.341418.4149
Hava Durumu
Saat