• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KUŞADASI KÜLTÜREL ve TARİHİ MİRASI KORUMA DERNEĞİ

Üyelerin dikkatine
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Danışma Kurulumuz

Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği olarak kültürümüzün ve tarihimizin müstesna eserlerini korumak ve gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla kurulduğumuz günden beri büyük bir çabanın ve  çalışmaların içerisindeyiz.  2013 yılı itibari ile derneğimizin projelerini yönlendirmek ve bilimsel tabana oturtmak amacı ile bir " Bilim Danışma Kurulu " oluşturma kararı alınmıştır.  Derneğimiz Danışma Kurulu aşağıdaki akademisyenlerden oluşmaktadır.

1.PROF. DR. KADİR PEKTAŞ  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm Başkan Yardımcısı olan değerli hocamız, bu üniversitenin Tasarım ve Sanat Fakültesinin kurucu eski dekanıdır. Prof. Dr. Kadir Pektaş hocamız Osmanlı ve Selçuklu Mezar taşları konusunda ülkemizin sayılı uzmanlarından biridir ve şu ana kadar 12.000 aşkın mezar taşı okumuştur. Bitlis, Tunus, Pamukkale, Milas Beçin kazılarını bizzat yöneten ve bilim çevrelerinde çok tanınan bu değerli hocamız " Danışma Kurulu Başkanı " olarak görev yapmaktadır.

2. PROF DR. MUSTAFA YILDIRIM

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  İslam Hukuku Ana Bilim Dalı başkanı olan Mustafa Yıldırım hocamız dini konularda sevilen, sayılan ve otorite olan bir isimdir. 40 yıla yakın Dini hizmetler konusunda uzman olarak çalışan hocamız derneğimize 2017 yılında katılmıştır. Derneğimizin öncülüğünde düzenlenen  sempozyumların  ve çalıştayların düzenleme kurulu başkanlığı yapmıştır.

 

3. Yrd. Doç. Dr. KEMAL RAMAZAN HAYKIRANAydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi olan Ramazan kemal Haykıran derneğimize 2016 yılında katılmış ve bugüne kadar yaptığımız üç sempozyumda düzenleme kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Ortaçağ tarihi ve Moğollar konusunda uzman bir akademisyen olan  Kemal hocamızın “ Moğollar ve Mevlana “ adlı güzel bir kitabı vardır.

 

4. Arş. Görv.  MÜKERREM KÜRÜMAdnan Menderes Üniversitesi  Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümü öğretim üyesi olan bu hocamız ise Aydın tarihi  üzerinde yaklaşık 20 yıldır araştırmalarda bulunmaktadır. Üniversitede çok sevilen bu değerli hocamızın derneğimize büyük katkıları olmuştur. Derneğimizin atom karıncası lakabıyla tanınan değerli hocamız yardımsever ve iş kolikliği ile ünlüdür.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret156853
Köşe Yazıları
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Hava Durumu
Saat