• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası

Kuşadası Yüzey Araştırması

Doç. Dr. Aydın Erön

KONFERANS DUYURUSU


Türkiye’nin  turizmde amiral gemisi olan Kuşadası  kenti sınırları içinde ve etrafında çok sayıda antik  yerleşimleri barındırmaktadır.  Arkeolojik  değeri çok yüksek olan ve bize emanet edilen eski uygarlıkları yansıtan bu antik yerleşimler  kültürel mirasımızın ana unsurlarıdır.  Kuruluş amacı  Kuşadası kentinin sahip olduğu kültür, kültürel miras ve tarihi eserleri korumak olan derneğimiz bu antik kentlere dikkat çekmek için bir dizi konferanslar düzenlemeye karar vermiştir.


İlk konferansımız   2020 yılında başlayan  ve halen devam eden “Kuşadası İlçesi ve Samsun (Mykale) Dağı Arkeolojik Yüzey Araştırması Projesi: 2020-2023 Yılı Çalışmaları “ dır. Büyük bir sabır, azim ve kararlılık içerisinde üç yıldır yürütülen bu çalışmaların son durumu hakkında Kuşadası halkı bilgilendirilecektir. Bu değerli bilgileri ve son buluntuları bize Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim üyesi ve Kuşadası Yüzey Araştırmaları Kazısı Ekip Başkanı sayın Doç. Dr. Aydın ERÖN Bey sunumla anlatacaktır.


Bu harikulade araştırma sonuçlarını öğrenmek ve yeni bulguları görmek isteyen arkeoloji dostlarını, Kuşadası halkını  ve  profesyonel  turist rehberlerini  bekliyoruz.
199 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret388563
Köşe Yazıları
Hava Durumu