• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası

Çakabey Kitabı 2. baskısı

Kuşadası Türk Tarihi


ÇAKABEY KİTABI 2. BASKISI


2018 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve derneğimizle müştereken yaptığımız “ Çakabey’den Günümüze Kuşadası ve Çevresinde Türk Tarihi Sempozyumu “ nda 19 bildiri sunulmuş ve aynı yıl kitap olarak 300 adet bastırılmıştı. 310 sayfa, renkli kapak ve 16 x24 cm ebadındaki bu kitap çok sevilmiş ve kısa süre içinde tükenmişti. 2020 yılında bu kitabı üniversite matbaasında ücretli bastırtmak için girişimde bulunmuş ancak bir netice alamamıştık.


2022 yılında bu kitabın 2. Baskısını yine üniversite yayını olduğu için dönemin rektör yardımcısına başvurup 300 adet ücretli olarak bastırmak istemiş ancak verilen fiyat karşısında şaşkına dönüp vazgeçmiştik. Bizim haberimiz olmadan kitap 300 adet olarak gizlice basılmış ve üniversite matbaasında bekletilmiş. 2023 yılındaki rektör değişikliği sonucu bu kitaplardan değerli dostumuz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim üyesi ve BAP-Bilimsel Araştırmalar Projeler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi sayın Kemal Ramazan HAYKIRAN beyin haberi olmuş. Kendisi bir ay önce bizi konudan haberdar etti. Kadim dostumuz Kemal beyin girişimleri sonucunda bugün uygun bir bedel karşılığında kitapları derneğimiz adına satın alıp, parasını ödedik ve Kuşadası’na getirdik.


Artık elimizde renkli kapaklı, 16x24 cm boyunda ve kentimizin tarihiyle ilgili 19 adet harikulade makale var. 2. baskı Çakabey’den Günümüze Türk Tarihi kitabının bize ulaşmasını sağlayan kadim dostumuz Kemal beye çok teşekkür ederiz. Bu kitaptan edinmek isteyenler mahmutokcesiz@hotmail.com adresine mail atabilirler veya 05323474319 nolu telefonu arayabilirler.


29 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam208
Toplam Ziyaret297984
Köşe Yazıları
Hava Durumu