• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası

Kerkük Kuşadası Kütüphanesi

Kitap ve Nakdi Bağış RicasıKUŞADASI KÜTÜPHANESİ İÇİN BAĞIŞ  


Türkmeneli Vakfı ile birlikte yürüttüğümüz Kerkük Kuşadası Kütüphanesi kitap toplama kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Uzun soluklu ve bir yıl süreli bu kampanyada amacımız 100.000 kitap sayısına ulaşmaktır. Bu sayıya ulaşmak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Bugüne kadar 5 hafta geçti ve kitap sayımızı 8000 civarına ulaştı. Çeşitli kurum ve kişilerden gelen istekler ve tavsiyeler üzerine kitap toplamak ve kütüphane açmak için izlediğimiz yol şöyledir.

1-Okunmuş, evden uzaklaştırılacak  veya atılacak  çok yıpranmamış bağış kitapları ilan ettiğimiz toplama merkezlerinden  her hafta Cuma  günü alıp , kolilere koyup , yurt içi kargo ile Ankara’daki Türkmeneli Vakfına düzenli ulaştırıyoruz. Bu konuda dernek başkanımız bizzat gerekli titizliği göstermekte ve her hafta gerekli açıklamaları yapmaktadır.

2-Gelen yoğun istek üzerine “ bağış kitap fonu “ ihdas ettik.  İlk bağış fonunu da derneğimiz yönetim kurulu üyelerinin her biri 2000 TL vererek 10.000 TL olarak oluşturduk. Önümüzdeki hafta resmi devlet sitelerinden (TTK, ATAM, Türk Kurumu, Diyanet, MEB,  İBB ve vb.) ve özel kurumların (YKY, İş Bankası Kültür Yayınları ve vb.) dan yaklaşık 450-500  adet kitap satın alarak kampanya için Ankara’ya ulaştıracağız.  

Kitap bağış kampanyamıza katılmak isteyenler, aşağıda verdiğimiz dernek hesabına “ şartlı bağış kitap alımı “ için ifadesini yazarak gönüllerinden kopan her meblağı gönderebilirler. Bağış yapanlar liste halinde her hafta ilan edilecek ve alınan kitapların dökümü kendilerine ulaştırılacaktır. Yapılan hem okunmuş kitaplar, hem de satın alınacak bağış kitaplar  Irak Türkmeneli’ nde bizden yardım bekleyen  soydaşlarımıza bir umut ışığı ve  zulme karşı direnme noktası  olacaktır.

Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği

İban No : 21 0001 5001 5800 7299 076904

Banka : Türkiye Vakıflar Bankası Kuşadası Şubesi 

Gösterdiğiniz ilgiye ve yardıma çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla

 Dernek YK

33 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam168
Toplam Ziyaret364779
Köşe Yazıları
Hava Durumu