• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası

Kuşadası Digital Akademi

Yayınları Sona Erdi

DEĞERLİ AKADEMİ ÜYELERİ,


2020 yılında başladığımız Kuşadası Digital Akademi konferansları 31 Mayıs2024 Cuma (dün) itibariyle 4. Yılını tamamladı.  Dünkü konferansımızla birlikte dört yılda toplam 133 konferans düzenlemiş olduk. Zoom üzerinden on line (çevrimiçi) düzenlenen bu konferanslar , Ekim-Haziran arası her Cuma akşamı evlerimize ülkemizin önde gelen bilim adamlarını ve kanaat önderlerini konuk etti. İlk iki yıl ücret almadığımız ancak doların önlemez yükselişi nedeniyle son iki yılı cüzi katkı payları aldığımız bu konferansların önemli bir boşluğu doldurduğu ve ufkumuzu açan bilgiler verdiğinden eminiz.


Covit-19 döneminde başladığımız akademi konferanslarında ilk 2 yıl büyük bir katılım sağlanmıştı. Gerek on line konferansların cazibesi ve ücretsiz oluşu  gerekse insanların eve hapsolma mecburiyeti konferanslara olan ilgiyi artırmıştı. Ancak zaman ilerledikçe , covid yasakları kalktıkça  ve  bilgiye ulaşmak için katkı payı verme zorunluluğu  insanlarımız ilgi göstermemeye ve katılmamaya başladılar.  Bu da hem bilim adamlarının hitap ettiği insan sayısının azalmasına karşı hoşnutsuzluğuna, hem de bizim şevkimizi kırmaya neden oldu. .   İlk iki yılımızda 100 kişilik kapasitemiz bazı anlarda doldu ve taştı. Ortalama 40-50 kişi izlenme oranları ile yılları kapattık. Ancak dördüncü yılımızda 40 kişilik bir gurubumuz olmasına karşın her hafta 10-15 izleyen kişi ortalaması ile yayınlarımızı sürdürdük. Bazen de  5-8 kişiye hitaben konferans düzenlemek zorunda kaldık. 


Yukarıdaki bahsettiğim nedenlerle, önümüzdeki 2024-2025 yayın döneminde  “ Kuşadası Digital Akademi “ konferanslarını SONLANDIRMA  kararı aldık.  Zira hepinizin bildiği gibi “ Marifet iltifata tabidir ve müşterisiz mal zayidir. “   Hepinize katıldığınız konferanslar, akademinin yürütülmesi için verdiğiniz maddi ve manevi destekten dolayı çok  TEŞEKKÜR  ederiz. Varsa hepinize olan hakkımız HELAL olsun. Sizde bize hakkınızı helal ediniz. 

1 Haziran 2024 

Saygılarımla

Mahmut ÖKÇESİZ  
36 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret388148
Köşe Yazıları
Hava Durumu