• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası

Yönetim Kurulumuz

 

KUŞADASI KÜLTÜREL VE TARİHİ MİRASI KORUMA DERNEĞİ
 

Kuşadası Kültürel ve tarihi Mirası Koruma Derneği 16 Mayıs 2011 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş amacı , Kuşadası’nda bulunan tüm kültürel ve tarihi değerleri  korumak, kültür ve tarih envanterleri  yaparak onları kayıt altına almak,  yok olmalarını önlemek, kamu, özel ve Sivil toplum Kuruluşları ile  birlikte işbirliği yaparak bunların yok olmalarını önlemek ve gelecek nesillere sağlam ve yaşayan kurumlar olarak devretmektir.

Başkanlığını emekli öğretmen, rehber, mezar taşları uzmanı,  proje yazarı ve yöneticisi  Mahmut Ökçesiz ’in yaptığı bu derneğin üyelerinin çoğunu üniversite öğretim üyeleri,  rehberler, sanat tarihçileri,  restoratörler, turizm çalışanları, emekli öğretmenler ve gazetecilerden oluşmaktadır. Dernek kurulduğu günden beri Kuşadası kamuoyunun dikkatini çekmiş ve yaptığı çalışmalar ve projelerle kısa sürede  ilçemize tanınmıştır.

7 Mart 2014 günü  2. Olağan genel kurulunu yapan ve  45 üyeye ulaşan derneğimize büyük ilgi gösterilmiş ve tam katılım ile genel kurulumuz yenilenmiştir. Derneğimiz  geçen beş yıl içerisinde Mezar Taşlarını Çözmek adlı bir AB gençlik projesi yapmış ve büyük yankı uyandırmıştır.  Tarih ve kültür seminerleri, tematik geziler, Mezar taşları sergileri , Osmanlıca kurslar, mezar taşları konferansları, kentlilik bilinçlilik sempozyumları ve yayınları  ile Kuşadası halkını bilinçlendirme ,  tarih ve kültürel değerlerimizi koruma çalışmaları artarak devam etmektedir. Derneğimiz ilçemizin saygın STK larından biridir ve kültürel ve Tarihi Miras konularında görüşlerine başvurulmaktadır.

Derneğimiz 2014 Yılında bölgemizin kalkınma ajansı olan GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI-GEKA kalkınma Kurulu üyeliğine seçilmiş ve 2017 yılına kadar bu üyeliğini başarı ile sürdürmüştür. İlçemizi kalkınma ajansında temsil eden tek STK olarak toplantılarda hazır bulunduk  ve Kuşadası ilçesi hakkında çeşitli projelerle katkı yaptık.

04 Mart 2017 Cumartesi günü yapılan 3. Olağan Genel Kurulumuzda yeni seçilen yönetim kurulumuz 2020 yılı Mart ayına kadar görev yapacaktır.
 
 Derneğimizin adresi   :
 
Değirmendere  Mah. Ahmet Cengiz 4 Küme evleri Sanayi üstü Saraç Sitesi
B Blok Kat 1 : No : 1 Kuşadası / AYDIN
2023-2025 Dönemi Yönetim Kurulu


 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam199
Toplam Ziyaret378309
Köşe Yazıları
Hava Durumu