• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası

Danışma Kurulumuz

Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği olarak kültürümüzün ve tarihimizin müstesna eserlerini korumak ve gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla kurulduğumuz günden beri büyük bir çabanın ve  çalışmaların içerisindeyiz.  2013 yılı itibari ile derneğimizin projelerini yönlendirmek ve bilimsel tabana oturtmak amacı ile bir " Bilim Danışma Kurulu " oluşturma kararı alınmıştır.  Derneğimiz Danışma Kurulu aşağıdaki akademisyenlerden oluşmaktadır.

1.BAŞKAN :  DEKAN PROF DR. MUSTAFA YILDIRIM

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  İslam Hukuku Ana Bilim Dalı başkanı olan Mustafa Yıldırım hocamız dini konularda sevilen, sayılan ve otorite olan bir isimdir. 40 yıla yakın Dini hizmetler konusunda uzman olarak çalışan hocamız derneğimize 2017 yılında katılmıştır. Derneğimizin öncülüğünde düzenlenen  sempozyumların  ve çalıştayların düzenleme kurulu başkanlığı yapmıştır. Değerli hocamız 2021 yılında danışma kurulu başkanlığına getirilmiş ve hemen sonrasında Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakülyesi Dekanlığına atanmıştır. Halen dekanlık görevi devam etmektedir.

 

2. Yrd. Doç. Dr. KEMAL RAMAZAN HAYKIRANAydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi olan Ramazan kemal Haykıran derneğimize 2016 yılında katılmış ve bugüne kadar yaptığımız üç sempozyumda düzenleme kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Ortaçağ tarihi ve Moğollar konusunda uzman bir akademisyen olan  Kemal hocamızın “ Moğollar ve Mevlana “ adlı güzel bir kitabı vardır.

 

3. Arş. Görv.  MÜKERREM KÜRÜMAdnan Menderes Üniversitesi  Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümü öğretim üyesi olan bu hocamız ise Aydın tarihi  üzerinde yaklaşık 20 yıldır araştırmalarda bulunmaktadır. Üniversitede çok sevilen bu değerli hocamızın derneğimize büyük katkıları olmuştur. Derneğimizin atom karıncası lakabıyla tanınan değerli hocamız yardımsever ve iş kolikliği ile ünlüdür.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam169
Toplam Ziyaret343264
Köşe Yazıları
Hava Durumu